39-300 Mielec, ul. Warszawska 1, tel. 17 773 53 50, fax 017 773 53 58 e-mail: wsgiz@wsgiz.mielec.pl
studiapodyplomowe@wsgiz.mielec.pl


MENU GŁÓWNE

Strona główna
Akredytacja PKA
Statut WSGiZ
Aktualności
Biblioteka
Egzamin dyplomowy
Harmonogramy i seminaria
Informacje dziekanatu
Kadra naukowo-dydaktyczna
Kontakt
Lokalizacja
Materiały dydaktyczne
Podania, pisma, pliki do pobrania
Podstawy prawne
Praktyki
Projekty unijne
Regulaminy
Rekrutacja 2017/2018
Relacje międzynarodowe
Samorząd studencki i AZS
Seminaria i konferencje
Studia podyplomowe
Stypendia
Sylwetka absolwenta
Ważniejsze wydarzenia
Władze uczelni


inau2010.php
 
Rzymskie seminarium w La Sapienza!

Lektor języka angielskiego w Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Krakowie Zamiejscowego Wydziału Ekonomii w Mielcu i zarazem doktorant językoznawstwa angielskiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, mgr Marek Paduch, kontynuuje naukową przygodę w Uniwersytecie Rzymskim ‘La Sapienza’. Przebywając w lipcu i sierpniu w najsłynniejszym rzymskim uniwersytecie, Marek Paduch przypieczętował swoje akademickie aspiracje ‘wykładowym trio’, gdyż była to jego 3. z kolei wizyta doktorancka w Wiecznym Mieście!
        
Doktorant odwiedził Wydział Historii, Kultury i Religii Uniwersytetu Rzymskiego, biorąc udział w ekskluzywnym seminarium naukowym nt. Cultural Differences between Italy and Poland in Modern and Contemporary Times with regard to the concept of Life, Happiness and Common Values (tłum. Różnice kulturowe pomiędzy Włochami i Polską w czasach współczesnych w odniesieniu do pojęcia życia, szczęścia i wspólnych wartości) podczas którego wygłosił referat naukowy w języku angielskim pt. Universal Values in the Era of Globalisation (tłum. Wartości uniwersalne w erze globalizacji).
       
Kilka dni spędzonych w otoczeniu naukowców Uniwersytetu Rzymskiego ‘La Sapienza’ umożliwiło Markowi Paduchowi poznanie warunków pracy i funkcjonowania prestiżowego Uniwersytetu, wymianę doświadczeń z wykładowcami i naukowcami pracującymi w ‘La Sapienza’ (dosł. wiedza) oraz szlifowanie naukowych umiejętności pod okiem swoich włoskich mentorów: prof. Francesco Gui, prof. Alberto Pigliacelliego oraz dra Luigi Cananniego. Rzymskie seminarium było kolejnym etapem mieleckiego doktoranta w drodze do uwieńczenia jego kariery naukowej oraz sfinalizowania pracy doktorskiej.

 

 

  

 

 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego