39-300 Mielec, ul. Warszawska 1, tel. 17 773 53 50, fax 017 773 53 58 e-mail: wsgiz@wsgiz.mielec.pl
studiapodyplomowe@wsgiz.mielec.pl


MENU GŁÓWNE

Strona główna
Akredytacja PKA
Statut WSGiZ
Aktualności
Biblioteka
Egzamin dyplomowy
Harmonogramy i seminaria
Informacje dziekanatu
Kadra naukowo-dydaktyczna
Kontakt
Lokalizacja
Materiały dydaktyczne
Podania, pisma, pliki do pobrania
Podstawy prawne
Praktyki
Projekty unijne
Regulaminy
Rekrutacja 2017/2018
Relacje międzynarodowe
Samorząd studencki i AZS
Seminaria i konferencje
Studia podyplomowe
Stypendia
Sylwetka absolwenta
Ważniejsze wydarzenia
Władze uczelni


inau2010.php
 

Debata "Wolontariat dla tych, którzy pomagają czy dla tych, którym pomagamy?” 

W dniu 23 stycznia 2012 r. w auli WSGiZ odbyła się debata pt.: "Wolontariat dla tych, którzy pomagają czy dla tych, którym pomagamy?” zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski „EUROEKONOMIK" działający w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach II etapu IX edycji programu „Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Powrót do szkoły". Celem programu jest aktywizacja młodzieży szkolnej, pogłębienie wiedzy o Unii Europejskiej, a także upowszechnienie idei wolontariatu w związku z ustanowieniem roku 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu oraz z prezydencją Polski w Radzie UE w 2011 r.
Gościem honorowym debaty była Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która podzieliła się z młodzieżą swoimi doświadczeniami dotyczącymi Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 oraz programów realizowanych w ramach Wolontariatu Europejskiego. W spotkaniu wzięli udział: senator RP Władysław Ortyl, rektor WSGiZ doc. dr Wacław Nelec, dziekan WSGiZ dr Andrzej Skowron, wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, radna Rady Miejskiej, wolontariuszka Zofia Kubiak, dyrektor ZSE Teresa Ciszek, wicedyrektor ZSE Anna Zawrzykraj, wicedyrektor ZSE Marta Mysona.
Zaproszeni goście oraz uczniowie debatowali na temat korzyści, jakie daje wolontariat osobom świadczącym taką pomoc oraz ich podopiecznym. Można było wysłuchać świadectw wolontariuszy, wziąć udział w dyskusji na temat wartości wolontariatu, przekonać się, jak różnorodne formy przybiera współczesny wolontariat. Debatujący byli zgodni, że angażując się w bezinteresowne działania na rzecz innych, inwestujemy w siebie.

 

 

 

 

 

 

 
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego