Studia licencjackie
REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2022/2023
|
Oferta Edukacyjna
WYDZIAŁU EKONOMII W MIELCU STUDIA LICENCJACKIE STACJONARNE I NIESTACJONARNE KIERUNEK EKONOMIA SPECJALNOŚCI:
|
WARUNKI PRZYJĘCIA: 1. Złożenie kompletu wymaganych dokumentów:
2. Wniesienie opłat:
Numer konta bankowego do pobrania w Dziekanacie Uczelni. Uchwała-Senatu w sprawie: warunków i trybu rekrutacji na studia I stopnia w WSGiZ w Krakowie na rok akademicki 2022/2023 Informacje o studiach Studia dzienne i zaoczne w WSGiZ trwają sześć semestrów. Kończą się uzyskaniem wyższego wykształcenia ekonomicznego z tytułem licencjata oraz dają możliwość kontynuowania nauki na uzupełniających studiach magisterskich w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Nasz licencjat może również studiować we wszystkich uczelniach w kraju.
Program
Zajęcia
Pierwsze
Kolejne W zakresie języków obcych Uczelnia zapewnia naukę od podstaw lub kontynuację następujących języków: angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego. Ponadto w każdym semestrze realizowany jest bogaty program zastosowania metod informatycznych w gospodarce.
Sylwetka absolwenta na specjalności Specjalność ta posiada dwie odrębne, choć merytorycznie pokrewne specjalizacje tj. rachunkowość oraz ubezpieczenia stwarzające możliwość samozatrudnienia. Absolwent tej specjalności o specjalizacji „Rachunkowość” będzie w pełni przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w zakresie obsługi finansowo-księgowej podmiotów gospodarczych, którą będzie mógł prowadzić jako pracownik firmy lub jako samodzielne biuro rachunkowe lub doradztwa podatkowego. Absolwent o specjalizacji ubezpieczeniowej posiadał będzie wiedzę i praktyczne umiejętności prowadzenia działalności ubezpieczeniowej dla podmiotów gospodarczych i osób fizycznych. Absolwenci tej specjalizacji będą mogli uruchomić własne agencje ubezpieczeniowe lub zatrudnić się w charakterze agentów licznych towarzystw ubezpieczeniowych. Program sześciosemestralnych studiów pozwoli wyposażyć absolwentów w rzetelną i nowoczesną wiedzę z zakresu zagadnień finansowych, rachunkowości finansowej i zarządczej, analiz ekonomicznych i funkcjonowania rynku ubezpieczeń, marketingu usług ubezpieczeniowych oraz programów komputerowych wspomagających obsługę rachunkowości. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł zawodowy licencjata. Absolwenci będą poszukiwani zarówno przez firmy sektora prywatnego jak sektora publicznego i samorządowego. Największą przewagą absolwentów tych specjalności jest możliwość prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej natychmiast po ukończeniu studiów licencjackich.
Sylwetka absolwenta specjalności: Absolwenci specjalności Ekonomika i Zarządzanie Firmą są przygotowani do pracy we wszystkich instytucjach i organizacjach gospodarczych na stanowiskach kierowniczych. Zdobyta przez nich gruntowna wiedza z zakresu teorii ekonomii, analizy finansowej, ekonomii menedżerskiej, nauk społecznych oraz mechanizmów funkcjonowania Unii Europejskiej stanowi bardzo dobre przygotowanie do zajmowania stanowisk w administracji gospodarczej i samorządowej. Absolwenci posiadają także wiedzę i umiejętności menedżerskie niezbędne do prowadzenia własnej firmy. Posiadają oni umiejętności:kierowania zespołami ludzkimi wykonującymi zadania zlecone, zakładania małych firm i zarządzania nimi, aktywnego uczestniczenia w pracy grupowej, radzenia sobie z zagadnieniami prawnymi w zakresie działalności gospodarczej.
Sylwetka absolwenta specjalności Specjalność Ekonomika i Zarządzanie Produkcją została utworzona zgodnie z oczekiwaniami rynku pracy dla studentów już studiujących i przyszłych, umożliwiając zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu ekonomiki produkcji i zarządzania produkcją.
Program specjalności obejmuje szeroką gamę przedmiotów kierunkowych i specjalnościowych m.in.: zarządzanie produkcją, zarządzanie projektem, podejmowanie decyzji menadżera, ekonomika i organizacja przedsiębiorstw, zarządzanie zmianą, prawo pracy, zarządzanie jakością, Absolwenci są przygotowani do pracy na stanowiskach kierowniczych, związanych z analizą ekonomiczną i zarządzaniem procesami produkcji. Według rankingu przeprowadzonego w 2006 r. jednym z najbardziej poszukiwanych przez pracodawców zawodów jest właśnie zarządzający produkcją!
Absolwenci specjalności Ekonomika i Zarządzanie Produkcją znają zagadnienia dotyczące zarządzania procesami produkcyjnymi, sterowania produkcją, wykorzystania narzędzi informatycznych w zarządzaniu produkcją, funkcjonowania przedsiębiorstw w gospodarce rynkowej, zasad gospodarowania kapitałem finansowym, rzeczowym i ludzkim przedsiębiorstwa. Absolwenci posiadają również wiedzę menedżerską i organizatorską niezbędną do zarządzania nowoczesnymi organizacjami, a także praktyczne umiejętności dokonywania analiz i ocen wyników Sylwetka studenta specjalności Gospodarka i administracja publiczna
Absolwent specjalności posiada obszerną i kompleksową wiedzę o funkcjonowaniu oraz zarządzaniu gospodarką i administracją publiczną. Aktualny poziom rozwoju lokalnego w bardzo W ramach tej specjalności student poznaje zasady ustrojowe samorządów, modele gospodarki samorządowej oraz działalność organizacyjną i gospodarczą gmin, powiatów i województw. Poznaje również zasady efektywnego gospodarowania, tworzenia i realizacji budżetu oraz programowania rozwoju gminy. Istotnymi elementami kształcenia są również sposoby pozyskania środków finansowych ze źródeł krajowych i zagranicznych. Poznaje się również wiedzę o instrumentach wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego, rozwoju infrastruktury i praktycznych form realizacji gospodarki komunalnej. Absolwenci uzyskują teoretyczne i praktyczne umiejętności z zakresu:
Absolwenci mogą podjąć pracę w:
Ekonomika Transportu, Spedycji i Usług Logistycznych
Absolwent tej specjalności będzie posiadał szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, ekonomiki usług, ekonomii menadżerskiej, metod zarządzania zasobami finansowymi i kosztami logistycznymi oraz ekonomiki transportu. Jednocześnie nabędzie umiejętności w zakresie m.in.:
Absolwent uczelni o specjalności ekonomika transportu, spedycji i usług logistycznych będzie miał możliwość zatrudnienia w działach ekonomicznych i w zarządach przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych oraz w instytucjach, gdzie wiedza z zakresu logistyki i transportu jest niezbędna dla ich prawidłowego funkcjonowania.
|